Haber
Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.
![](https://haberaydincik.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/bingolde-yogun-kar-yagisi-nedeniyle-okullar-2-gun-tatil-edildi-GymWzlP4.webp)
Bingöl’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime iki gün ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel anaokulları ve gündüz bakımevlerinin kapatılacağı belirtildi. merkez ve tüm ilçeler 6 ve 7 Şubat tarihlerinde kapatıldı. .
Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile çalışanların da aynı günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.